Norges dyreste hyttestrøm

Uansett hvor du bor i landet, kan du kjøpe strøm fra hvem du vil. Men nettleien varierer fra everk til everk. Dyrest er det for hytte-eiere i Fitjar og Tysnes.

 Fastledd kr/årEnergileddøre/kWhV/300kwt/år: kr/kWh
FitjarKraftlag369022.81.46
TysnesKraftlag319823.41.30
Sør-AurdalEnergi300114.31.14
FlesbergEverk AL258525.51.12
KragerøEnergi AS246021.41.03
Hornindalkraftlag246020.31.02
RollagEl.verk L/L239221.31.01
BorregaardNEA AS245318.31.00
Hjartdalelverk209127.70.97
TrønderEnergiNett AS2091260.96
FusaKraftlag2245200.95
NOREenergi KB234816.50.95
VOKKSAS240514.60.95
SuldalElverk221420.90.95
GauldalEnergi AS221420.80.95
KongsbergEnergi AS239914.60.95
YtreSandsvær Elverk BA239914.60.95
UvdalKraftforsyning AL*)233716.40.94
HemneKraftlag AL221420.40.94
RamnesElverk238614.30.94
Nissedalkomm. Elverk209122.50.92
FjelbergKraftlag PL209122.10.92
SigdalEverk221417.20.91
MelhusEnergi AS1722330.90
Kvikne-RennebuKraftlag AL215318.50.90
HadelandEnergiNett AS223915.60.90
HøyangerEnergiverk203022.30.90
DalaneElverk211618.50.89
AustevollKraftlag BA196822.10.88
RøykenEnergiverk AS196821.20.87
Nøtterøy- Tjøme Energi AS221412.90.87
Fosenkomm. kraftlag203018.70.86
RissaKraftlag BA1661300.85
SjøfossenEnergi AS1930210.85
RyfylkeEnergi DA209114.50.84
HallingdalKraftnett AS22029.70.83
Ringeriks-Kraft AS203015.30.83
IndreHardanger Kraftlag DA181122.30.83
RepvågKraftlag AL180019.50.80
Rødøy-LurøyKraftverk AS160025.40.79
SkjerstadKraftlag AL1700220.79
ForsandElverk184516.90.78
TKENett DA196812.30.78
EtneElektrisitetslag177118.70.78
SkånevikØlen Kraftlag177118.70.78
HedmarkEnergi AS159324.60.78
SøndreFollo Energi AS