Mobiltesten - Nokia 6210

Etter å ha vært svært skuffet over bok og DVD-søket, ble det heldigvis et bedre resultat da vi søkte på mobiltelefoner.

Konklusjon:
Mobilsøk

Billigste alt
uten abonnement
AgentPris Billigste alternativ MED abonnement:AgentPris
Ajour TelecomKelkoo2849.- GSM.noKelkoo1825.-
BestBuySOL3090.- SiteSOL1990.-
Søket ble gjennomfør 9/3-2001
Mobil-søk hos SOL
NOKIA 6210

NettbutikkAbonne
ment?
PrisFraktTotalt
BestBuy Nei3090.--3090.-
Klart Svar
net
Nei3090.-45.-3135.-
PrimashopNei3145.--3145.-
ComshopNei3150.--3150.-
     
SiteJa1899.-91.-1990.-
EnitelJa2309.-94.-2403.-
Søket ble gjennomfør 9/3-2001


Konklusjon:
Kelkoo kommer best ut. I tillegg til at de fant de laveste prisene, hadde de langt flere gjennomførte søk enn SOL-agenten.



Etter at søket er ferdig, presiserer SOLs agent hvor mye du vil spare på velge rett butikk, samt at de har en oversiktelig inndeling av mobiltelefoner med OG uten abonnement.

Det liker vi, og er en bedre løsning enn Kelkoo har valgt.

Vi synes likevel at agenten søker i alt for få butikker, den skulle søke i ni butikker, men vi fikk kun svar fra seks. De tre siste hadde ikke telefonen på lager.

Resultatet er likevel oversiktlig.

Kelkoo

Mobil-søk hos Kelkoo
NOKIA 6210

NettbutikkAbonne
ment?
PrisFraktTotalt
Telecom
ajour
Nei2799.-50.-2849.-
Best BuyNei3090.--3090.-
Prima ShopNei3145.--3145.-
PS DataNei3099.-95.-3194.-
Smart ClubNei3199.-42.-3241.-
Handware Shop Nei3212.-70.-3282.-
Alt i TeleNei3229.-60.-3289.-
GSM.noNei3290.-35.-3325.-
AccessNei3347.-99.-3446.-
PC-Express
rød/grå
Nei3335.-136.-3472.-
PC-Express
Svart
Nei3348.-136.-3484.-
MySpaceworld.
com
Nei3698.--3698.-
     
GSM.noJA1790.-35.-1825.-
Søket ble gjennomfør 9/3-2001
[Ugjyldig objekt (NAV)]

Ga langt flere resultater enn agenten til SOL. Søket ble gjennomført i 22 butikker, men vi utelot de utenlandske. Vi fikk svar fra 13, men vær oppmerksom på at enkelte butikker blir oppgitt flere ganger, f.eks. hvis de har mobilen i ulike farger.