Så mye snikk-snakk

Tabellen viser årlig fasttelefoni hos Telenor Privat.

[Ugjyldig objekt (NAV)]
Snittkunde fra Telenor (fasttelefoni)
SamtaletypeMinutter per årAnrop per årSamtaletid i minutter
Norgestakst dag1 2282764,4
Norgestakst kveld2 5813417,6
Til Internett/dial-up7543720,5
Til Telenor Mobil4431752,5
Til mobil NetCom mv.218922,4
Til utlandet140178,4
Annet4552491,8
Totalt5.8171.1874,9
Kilde: Telenor 15. september 2005, statistikk fra 2004




Nettstedet telepriser.no, som er drevet av Post- og Teletilsynet, kan bekrefte disse tallene. Ifølge telepriser.no ringer nordmenn i snitt 4.992 minutter fra fasttelefonen per år. Det tilsvarer vel 83 timer, eller 3,47 døgn.

Dermed ligger Telenors tall litt over de gjennomsnittlige taletidene til Post- og Teletilsynet, som henter inn informasjon fra alle norske teleleverandører.