APOTEK1 BILLIGST: Lavest pris på fire av fem produkter i vår prissjekk. Foto: Colourbox.com
APOTEK1 BILLIGST: Lavest pris på fire av fem produkter i vår prissjekk. Foto: Colourbox.comVis mer

Her er solkremen billigst

Sjekk priser - det lønner seg.

Vi er allerede langt inne i juni måned, og selv om det regner kraftig i mange deler av landet, drømmer vi om varme sommerdager i sola. Dette vet apotekkjedene, som alle har kampanjer på solkrem i disse dager.

DinSide har sjekket priser på fem solkremer hos de fire apotekkjedene Vitus Apotek, Boots Apotek, Apotek 1 og Ditt Apotek. Og til tross for kampanjepriser hos samtlige kjeder, er det en av kjedene som skiller seg ut med langt lavere priser enn konkurrentene.

Det er Apotek 1 som har den billigste solkremen når vi tar runden ut i apotekene. De har lavest pris på hele fire av fem solkremer vi har sjekket pris på.

Bare Cliniderm Sun Lotion 15 er billigere et annet sted, nærmere bestemt på Ditt Apotek.

Dessuten tar Apotek 1 mindre enn halv pris for solkremen Cosmica Kids Sun Spray 30 sammenliknet med konkurrenten Boots Apotek. Denne solkremen koster 84,90 hos Apotek 1, og hele 175 kroner på Boots Apotek, som i motsetning til Apotek 1 er dyrest på fire av fem produkter.

For mens de andre kjedene har kampanjepriser med 30 til 50 prosent avslag på solproduktene, får du tre solprodukter for prisen av to hos Boots. Skal du kjøpe mange produkter, kan det likevel lønne seg å handle der.

Vær også obs på at salget på solprodukter hos Apotek 1 varer til og med 14. juni.

Les også: Reise tidlig fra Gardermoen? Her er det billigst overnatting

Apotekpriser på solkrem (Priser er innhentet på apotek i Oslo 9. og 10. juni.)
SolkremVitus ApotekBoots ApotekApotek 1Ditt Apotek Prisforskjell billigst-dyrest
Cosmica Kids Sun Spray 3012217584,917290,1
Cosmica Sun Stick 206679426637
Vichy Capital Soleil Face 25141,5179126141,553
Eucerin Sun Spray 20175189132,917556,1
Cliniderm Sun Lotion 1516314415013528
Gjennomsnittspris13415310713846