Den historiske renten

Se hvor himmelhøy renten har vært.

[Ugjyldig objekt (NAV)]

Ut over årsgjennomsnittene har vi tatt med spesifikke rentenivåer i løpet av 1986 og 1992 der styringsrenten var spesielt høy.

De historiske rentene
TidspunktFoliorenteDøgnlånsrente
Snitt 20051,923,92
Snitt 20041,823,82
Snitt 20034,216,21
Snitt 20026,738,73
Snitt 20016,988,98
Snitt 20006,228,22
Snitt 19996,358,35
Snitt 19985,517,51
Snitt 19973,385,38
Snitt 19964,486,48
Snitt 19954,756,75
Snitt 19944,786,78
Snitt 19936,507,95
Snitt 19929,5010,64
Snitt 19918,349,94
Snitt 1990-10,82
Snitt 1989-10,60
Snitt 1988-13,08
Snitt 1987-13,90
Snitt 1986-14,16
Snitt 1985-11,36
Snitt 1984-10,80
Snitt 1983-10,06
Snitt 1982-11,03
Spesifikasjon renter i 1986/1992:  
10. des. 19929,0011,00
7. des. 19929,0016,00
30. nov. 19929,0017,00
23. nov. 19929,0025,00
20. nov. 19929,0017,00
9. nov. 19929,0010,00
2. nov. 19929,5010,50
28. okt. 199210,0011,00
7. sep. 199211,0011,00
1. apr. 19929,0010,00
8. jan. 199210,0010,00
17. des. 1986-14,80
16. des. 1986-15,50
2. des. 1986-16,00
12. mai 1986-14,00
7. mai 1986-50,00
5. mai 1986-30,00
2. mai 1986-14,00
13. jan. 1986-13,00
Kilde: Norges Bank, årsgjennomsnitt av daglige noteringer og spesifikasjon av rentene ved renteendring.