Produksjon vs salg, fordelt på biltyper

Kinesisk bilproduksjon
versus det kinesiske bilmarkedet 2006;
fordelt på biltyper
 ProduksjonSalgDifferanse
Personbil4.315.0004.629.000-314.000
    
Vare- og lett lastebil23640002185000179000
Mellomtung og tung lastebil593000712000-119000
Varebil og alle lastebiler2957000289700060000
    
Personbil + varebil + lett lastebil66790006814000-135000
    
Totalt7.272.0007.525.000-253.000
    
Tallene er avrundet til nærmeste tusen
Differanse: Positivt tall tilsier nettoeksport, negativt tall tilsier nettoimport
Kilde: Automotive News Europe