7 år: Andel underkjente, korrigert for kjørelengde

7 år: Andel underkjente, korrigert for kjørelengde (DinSides liste)
 BilmodellForholdstall
(kjørelengde/
feilprosent)
Andel
underkjente
i %
Kjørelengde
i km i snitt
Antall
kontr. biler
      
 Gjennomsnittsbilen7.46416,3121.662291.427
      
1Toyota Camry (6 syl.)624402,1131123144
2Toyota Yaris511061,8919902452
3Subaru Forester461953,0138584167
4Toyota Avensis449582,61168902602
5Toyota Corolla stv.444582,71200361461
6Toyota Picnic418983,514664286
7Toyota Corolla392282,4941464526
8Toyota Avensis stv.369923,61331701929
9Honda Logo345462,379456131
10Subaru Legacy328714,2138057357
      
11Toyota RAV4312034,3134171414
12Toyota Hi-Ace Traveller304045,2158101233
13Subaru Legacy stv.282165,0141081703
14Honda HR-V278254,1114083219
15Toyota Yaris Verso264254,2110987789
16Mitsubishi Lancer256743,589860289
17Toyota Camry249445,1127214574
18M-B SLK-klasse246773,278966375
19Honda CR-V219975,9129783870
20Saab 9-3 Cabriolet215354,188295169
      
21Saab 9-5 Aero209427,11486861856
22Mazda MX-5 (Miata)206612,959917138
23Porsche Boxster204173,571460142
24Saab 9-5202717,21459513684
25Mazda Premacy198725,9117243341
26Porsche 911189343,770056136
27Lexus GS177867,012450371
28Nissan Maxima170397,3124386137
29Saab 9-5 stv.168049,41579557961
30Toyota Avensis stv. diesel1602712,4198737105
      
31Seat Leon151046,8102707366
32Honda Civic150906,8102614526
33Lexus IS148087,8115505281
34Suzuki Vitara144828,4121645285
35BMW 5-serie stv.1437110,5150900880
36Subaru Impreza143228,2117440440
37BMW 5-serie (6 syl.)141549,71372971512
38M-B C-klasse stv.1394415,2211943440
39Toyota Celica139317,2100302263
40Mitsubishi Colt138386,488565534
      
41Jeep Cherokee137748,2112943134
42Mazda MPV132569,8129912102
43Toyota Land Cruiser1323010,6140235160
44Mitsubishi Carisma132238,71150422229
45Mitsubishi Space Star129178,91149591721
46Mazda 323125847,3918651239
47Citroën Xantia125559,2115510358
48Toyota Previa1253412,0150407133
49M-B CLK-klasse124498,1100840780
50Saab 9-5 (6 syl.)1244511,6144360121
      
51Peugeot 406 (6 syl.)1232710,4128198135
52Volkswagen Golf VR6/V5/R123038,7107039309
53Volkswagen Golf GTI/GT122909,5116757493
54Volkswagen Golf122418,1991516190
55Volvo S60 2.41223210,0122323110
56Volkswagen Polo GTI121957,692681118
57Jaguar XJ/XJR119688,610292570
58M-B C-klasse117999,0106192763
59Skoda Octavia Turbo/RS1178910,8127318435
60M-B S-klasse117869,7114329216
      
61Audi TT116508,396699791
62Audi A41132817,31959711527
63Jaguar S-Type111759,6107282282
64Audi A3111539,81092952121
65Honda Accord1105910,2112802698
66Volkswagen Bora110419,71071011212
67Suzuki Jimny108488,390035144
68Mitsubishi Pajero1076511,9128099394
69Audi A3 quattro1066710,6113072254
70Volkswagen Golf stv.1055111,11171192480
      
71Volkswagen Golf diesel1042717,6183521533
72Volvo V40 Turbo1039613,31382676045
73BMW Z3103826,365406316
74Volvo S40 Turbo1035711,81222072431
75Citroën Xantia stv.1031112,9133008450
76Volvo V401013612,51266963530
77Volkswagen Bora V5/V61003111,311334780
78Volvo S60 Turbo996313,2131512106
79BMW 5-serie (6 syl.) diesel995520,019910185
80Seat Toledo diesel994619,1189975157
      
81Volvo S40991610,91080803443
82Mitsubishi Galant (6 syl.)/Turbo987713,0128406261
83Skoda Octavia987611,31116003285
84Suzuki Baleno stv.966411,41101641074
85Volvo V70 R/T5962116,4157786915
86Saab 9-3957213,01244409025
87BMW M595669,99470371
88Volvo S80 2.9954315,2145061362
89Mitsubishi Space Wagon945916,6157017794
90Smart City91398,274942196
      
91Opel Agila91109,283812196
92M-B E-klasse stv.904115,9143745320
93Volvo S80 Turbo903615,5140064832
94Volkswagen Caravelle897018,1162365398
95Volkswagen Polo diesel893717,915997984
96M-B E-klasse stv. diesel893733,5299392496
97Volkswagen Golf stv. diesel889720,6183273505
98Mazda Demio884410,391098514
99Peugeot 406858913,31142291100
100Mazda 626854213,7117028451
      
101Citroën Xantia stv. diesel839124,6206415313
102Land Rover Freelander837520,4170857333
103Citroën XM834416,2135165111
104M-B E-klasse831015,11254881000
105Mazda 626 stv. diesel830125,321000995
106Volvo V70 2.5 Bi-Fuel828826,722129990
107Chevrolet Tahoe826816,8138897155
108BMW 5-serie stv. diesel820526,121415192
109Land Rover Discovery816813,6111085125
110Nissan Primera810813,81118861517
      
111Opel Astra804712,0965673185
112Nissan Primera stv.802015,6125114775
113M-B C-klasse diesel798220,015963575
114Audi S3/S4/S6/S8794716,212874299
115Honda Civic stv.791116,5130530182
116Volkswagen Polo790511,4901154129
117Volvo S80 2.4787417,31362138636
118Opel Vectra786814,21117291384
119Peugeot 306782312,194661479
120M-B E-klasse781025,2196806206
      
121BMW 3-serie (4 syl.) diesel778824,6191578118
122Saab 9-3 Aero776918,0139850962
123Nissan Almera774212,8991002123
124Chevrolet Corvette76908,666131139
125Volvo V70 diesel764739,0298226708
126Skoda Octavia diesel763924,6187911179
127Peugeot 406 stv.763417,81358801079
128Ford Focus757714,51098726290
129Volvo C70756913,8104457537
130Seat Toledo754715,21147081399
      
131Volvo V70 Turbo752621,21595563243
132Kia Sportage751715,711801583
133Rover 400-serie750413,9104312324
134Opel Astra stv.748016,01196783171
135Ford Focus stv.742716,21203252016
136Audi A8737821,115568090
137Mitsubishi Galant stv.735918,5136147162
138Peugeot 406 diesel734625,7188795183
139Volvo S80 2.4 diesel732731,7232276290
140Skoda Octavia stv.727617,51273372437
      
141Audi A3 diesel715324,0171673121
142Volvo XC70/V70XC AWD710322,41591081976
143Volkswagen Lupo708912,588618673
144Volkswagen Caravelle diesel706135,9253481142
145Ford Mondeo701517,81248621759
146Skoda Octavia stv. diesel699528,0195854389
147Opel Astra GSI/Sport699415,310701372
148Seat Ibiza696512,9898451868
149Nissan Micra694511,4791741607
150BMW 3-serie stv.691519,0131381737
      
151Volkswagen Bora diesel691225,4175563177
152Volkswagen Lupo diesel688423,3160405159
153Opel Astra stv. diesel688427,2187234125
154Citroën Xsara684314,397854245
155Opel Omega677317,7119885316
156Volvo V70 AWD674224,0161807617
157BMW 3-serie (4 syl.)673917,0114568917
158Audi A6 quattro670121,1141390398
159Mitsubishi Galant667419,91328101560
160Volkswagen Passat stv. VR6666922,8152062127
      
161BMW 3-serie (6 syl.)666117,41158951562
162Ford Cougar665015,4102406156
163Chevrolet Alero659516,0105526162
164Volkswagen Beetle659514,595621974
165Mazda 323F653215,6101903839
166Opel Vectra stv.650820,01301671473
167M-B M-klasse650221,2137848373
168Volvo S70641019,61256412911
169Opel Corsa640712,9826501998
170Volvo S70 2.5 Turbo639722,9146487153
      
171Mazda 626 stv.636518,81196601007
172Citroën Berlingo633520,4129244398
173Peugeot 406 stv. diesel629734,8219145348
174Renault Mégane629216,71050835423
175Ford Galaxy628323,8149544488
176Volvo V70626825,515983810390
177Nissan Terrano diesel626720,4127848157
178Opel Omega stv.626425,7160986417
179BMW 7-serie622123,8148061294
180Volvo S70 GLT613622,41374531399
      
181Ford Focus stv. diesel613629,1178549203
182Audi A6 quattro stv.611925,3154803830
183Volkswagen Beetle diesel609022,0133974118
184M-B A-klasse diesel608525,2153347131
185Seat Cordoba607817,11039261822
186Volvo V70 GLT606627,21649925723
187Volkswagen Sharan diesel605936,1218715158
188Seat Arosa605514,386583384
189Volkswagen Polo stv.603216,9101936450
190Peugeot 306 stv.602818,91139211317
      
191Audi A6600923,5141210925
192Opel Frontera595718,7111389107
193Peugeot 806595123,313865073
194Audi A6 stv.594025,01484981564
195Audi A6 stv. diesel593938,5228645192
196Audi A6 diesel583838,5224773117
197Hyundai Atos583115,9927072235
198Saab 9-3 diesel581534,2198862281
199Seat Cordoba Vario578917,8103044146
200Mitsubishi Lancer stv.575020,7119015328
      
201Seat Alhambra diesel568738,9221212108
202Ford Mondeo stv.567424,61395802384
203Alfa 166563523,4131855239
204Chrysler 300 M562323,3131021270
205Renault Scénic diesel560535,119675094
206Suzuki Baleno560516,894161137
207Hyundai Elantra stv.560220,8116517605
208Jeep Grand Cherokee558923,1129115715
209Audi A6 quattro stv. diesel554741,923241686
210Peugeot 206554016,4908522142
      
211Hyundai Elantra551818,9104289397
212Ford Fiesta545713,3725721284
213Rover 75544420,9113770545
214Volkswagen Passat stv. diesel541340,22176082379
215Land Rover Discovery diesel540633,3180028108
216Seat Alhambra539726,8144647526
217Volkswagen Passat538023,91285841592
218Audi A4 stv.537526,11402861403
219Volkswagen Sharan531428,5151462656
220Peugeot 306 stv. diesel527934,2180535158
      
221Opel Frontera diesel527228,314918692
222Ford Puma525315,179325179
223Audi A4 stv. diesel525240,0210091285
224Audi A4 quattro stv. diesel520239,4204949137
225Audi A4 quattro519525,1130401395
226Peugeot Boxer518322,9118687153
227Alfa 156514222,8117244399
228Citroën Xsara stv.513122,4114933322
229Chevrolet Trans Sport505830,71552821223
230Audi A4 quattro stv.504128,1141657477
      
231Volkswagen Passat diesel499139,8198633462
232Renault Master diesel497936,017923589
233Hyundai Sonata486623,5114350357
234Renault Clio483817,5846574835
235Volkswagen Passat stv.478530,11440404629
236Ford Mondeo stv. diesel473541,1194609112
237Ford Windstar459731,3143882435
238M-B A-klasse451521,2957241044
239Renault Laguna stv. diesel448845,720507981
240Hyundai Coupé443822,398959211
      
241Land Rover Freelander diesel439127,412031484
242Renault Laguna437927,7121288502
243Skoda Fabia437818,781863851
244Ford Escort435215,467017123
245Opel Zafira430731,51356781564
246Renault Twingo428520,889125346
247Skoda Felicia stv. diesel421837,4157758174
248Hyundai Accent421522,2935761566
249Rover 200-serie418520,887050346
250Alfa 156 Sportwagon418128,6119576119
      
251Rover 600-serie416628,611916070
252Ford Escort stv.414321,589079665
253M-B C-klasse stv. diesel413131,4129729153
254Skoda Felicia408320,2824863553
255Chrysler Stratus402926,5106767223
256Chrysler PT Cruiser399327,6110193315
257Skoda Felicia stv.394627,01065391250
258Volkswagen Caddy391728,411125295
259Fiat Punto390224,194038854
260Daewoo Matiz385922,687221328
      
261Fiat Bravo/Brava376228,4106849764
262Renault Laguna stv.375835,01315141220
263Ford Explorer371632,8121876363
264Fiat Marea370732,3119737431
265Daewoo Lanos369925,09247896
266Chrysler Neon368526,99912693
267Hyundai Trajet367935,9132085142
268Audi A4 diesel359734,1122644135
269Renault Scénic357634,21222862350
270Renault Mégane diesel347849,517216191
      
271Ford Ka338416,6561731007
272Chrysler Voyager337045,61536801243
273Suzuki Wagon R+321225,88286197
274Suzuki Swift320115,649930256
275Renault Kangoo310134,8107920480
276Kia Pride298426,980278119
277Kia Sephia263037,59861772
278Suzuki Alto161835,056631768
      
Kilde: Den svenske Bilprovningen, basert på kontroller gjennomført i 2007