10 år: Korrigert for kjørelengde

10 år gamle biler: Korrigert for kjørelengde
PlassModellAndel
underkjente
i %
Kjørelengde
i km i snitt
Forholdstall
(Kjørelengde/
feilprosent)
Antall
kontr. biler
      
 Gjennomsnittsbilen bensin29,81664475585173778
 Gjennomsnittsbilen diesel47,026262255886677
      
1Subaru Impreza4,515504534454112
2Toyota RAV46,816714624580380
3Toyota Corolla6,0131250218753269
4Saab 900 Cab.6,11180481935282
5Subaru Legacy10,619087818007348
6Toyota Camry13,618541613634309
7Toyota Corolla stv.15,716868110744963
8Volvo 940 GL18,1184402101884073
9Toyota Carina stv.18,318408710059447
10M-B E-Klass stv. TD45,04268279485171
      
11Honda Civic15,014111994081442
12Toyota Hi-Ace Traveller21,11968319328204
13Saab 900021,719941191893587
14Toyota Carina18,116461790951550
15Citroën XM TDI29,3264110901482
16Saab 9000 Turbo22,219937889813847
17Audi A6 stv. TDI41,23578838686114
18Peugeot 406 TDI22,8196034859879
19Mitsubishi Colt15,01250338336306
20BMW 5-serien stv.23,41910928166192
      
21BMW 5-serien (6 syl.)22,31818888156851
22Citroën Xantia stv.21,31736548153441
23Suzuki Vitara18,31481338095120
24Citroën Xantia19,41561298048794
25Volvo 96022,11777428043851
26Volvo 940 GL stv.27,722149479969073
27Mitsubishi Lancer18,51417197660611
28Opel Astra16,212339476171876
29Toyota Camry stv.26,82019977537190
30Opel Astra stv.21,215847574753228
      
31Seat Ibiza 2.0 16V/Cupra18,51381127466173
32Volkswagen Golf TDI28,62104007357154
33Seat Cordoba19,81451447331489
34Seat Ibiza17,61283047290318
35Audi A626,61925867240891
36BMW 5-serien (4 syl.)25,21814447200147
37BMW 7-serien25,61836237173125
38BMW 3-serien (6 syl.)21,31522057146268
39Nissan Almera19,31377007135751
40M-B E-klass TD38,72733687064173
      
41Jeep Grand Cherokee25,51798017051373
42Toyota Previa29,92070276924405
43Citroën XM27,51860386765414
44Audi A6 stv.30,420514167481118
45Opel Astra Sport22,0145241660282
46Volvo 850 Turbo29,61947306579392
47Peugeot 405 stv. TDI38,02496486570100
48Volkswagen Caravelle33,02145336501549
49Volvo 960 stv.32,42071866395655
50Saab 90027,017256663915112
      
51Volvo 850 R/T-5-R28,61814616345224
52Opel Corsa18,01138626326857
53M-B C-klass25,416017063061624
54Audi A6 Quattro stv.32,92069756291450
55Peugeot 40625,91618416249564
56Volvo 850 stv. TDI56,43516616235241
57M-B C-klass TD40,42510156213203
58Volkswagen Vento23,014124461411156
59M-B E-Klass stv.32,21958906084183
60Audi A6 Quattro33,11995366028242
      
61Volkswagen Polo20,912464159643091
62BMW 3-serien stv.30,51807615927128
63Mazda 62628,41665515864857
64Saab 900 Turbo32,418939258451474
65Nissan Micra20,01160925805705
66M-B E-klass29,41688835744912
67Volkswagen Golf23,513468657314513
68Mitsubishi Lancer stv.29,31665945686413
69Suzuki Baleno23,81347795663202
70Peugeot 40527,51557215663204
      
71Volvo 850 GLT30,717333356462433
72Volkswagen Golf stv.28,315928956292499
73Volvo 850 GL, GLE31,617756356196127
74Volkswagen Golf stv. TDI38,52163215619231
75Opel Vectra27,715446655762365
76Ford Mondeo29,316332255741716
77Mitsubishi Space Runner30,21675985550192
78Peugeot 60532,81811205522537
79Volkswagen Golf VR6/V527,8153082550797
80Honda Accord29,71630685491593
      
81Chrysler Voyager37,920796954871405
82Mitsubishi Space Wagon35,91960045460256
83Opel Omega32,31757665442471
84Peugeot 605 TDI49,62689575423115
85Audi A4 TDI46,72518985394197
86Ford Mondeo stv.35,919101653213014
87Nissan Sunny24,41295855311488
88Volvo V4034,61829145287745
89Hyundai Sonata31,11637525265428
90Audi A4 Quattro32,81724885259195
      
91Mitsubishi Carisma29,41540065238613
92Volvo S4030,716023252191268
93Volvo 850 Turbo stv.40,42091765178391
94Hyundai Elantra29,01495375156686
95Volvo 850 GL, GLE stv.41,921445151187761
96Peugeot 405 stv.36,11835615085202
97Audi A4 2.4-3.033,91710995047109
98M-B C-klass stv.36,3183056504380
99Volkswagen Passat stv.33,116480249791697
100Renault Laguna33,61669634969986
      
101Opel Omega Caravan39,91980714964740
102Volkswagen Sharan40,71998624911558
103Volkswagen Passat stv. TDI52,22549214884692
104Audi A4 Quattro stv.38,9189101486190
105Volvo 850 GLT stv.42,420597448583213
106Mitsubishi Galant33,91646134856835
107Nissan Maxima36,11734384804233
108Volkswagen Passat30,81463784753289
109Peugeot 30627,91316914720755
110Hyundai Elantra stv.35,21653434697344
      
111Seat Toledo33,91591494695454
112Chrysler Neon28,81325174601118
113Citroën ZX26,31186904513160
114BMW 3-serien (4 syl.)34,11503434409703
115Renault Laguna stv.41,81837224395808
116Citroën ZX stv.35,91572064379217
117Ford Tourneo39,7173687437578
118Audi A438,416768443672858
119Mitsubishi Galant (6 syl.)/Turbo40,9176161430788
120Ford Scorpio 4 syl. stv.46,91979624221356
      
121Ford Galaxy46,41948064198375
122Mitsubishi Space Gear44,2185152418986
123Mazda 32331,112947841631032
124Ford Windstar48,92029904151182
125Mazda 626 stv.41,7172372413472
126Peugeot 10627,61130554096192
127Audi A4 stv.45,11843454087980
128Ford Scorpio 6 syl. stv.48,51952584026130
129Ford Scorpio 6 syl.42,51701024002259
130Ford Scorpio 4 syl.44,61760773948738
      
131Skoda Felicia stv.36,21429083948547
132Nissan Primera38,91531523937877
133Renault Mégane35,113596338741395
134Ford Explorer48,3185255383687
135Suzuki Baleno stv.39,2147993377579
136Skoda Felicia32,61153553538570
137Fiat Punto35,01190663402157
138Nissan Primera stv.51,51724813349101
139Renault Clio35,711950033471181
140Hyundai Accent40,413212332701054
      
141Pontiac Trans Sport57,81852443205237
142Fiat Bravo/Brava39,5123298312181
143Chrysler Stratus47,31450043066148
144Renault 1947,014074929951149
145Volvo 400-serien48,014159129502810
146Renault Twingo42,81206402819283
147Suzuki Swift24,7537482176162
148Ford Escort26,75129019213033
149Ford Fiesta28,65277618451313
150Ford Escort stv.35,95198814483375
Kilde: Bilprovningen, basert på kontroller gjennomført i 2006